Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy osoby zatrzymane w związku z pożarem łodzi na jeziorze Śniardwy

Fot. Policja

Trwa wyjaśnianie okoliczności pożaru, do którego doszło na łodzi motorowej na mazurskim jeziorze Śniardwy. Dwie osoby, z czego jedna w stanie ciężkim, trafiły do szpitali w Ełku i Piszu.

Trzy osoby zatrzymano do wyjaśnienia. Potwierdza to nadkomisarz Anna Szypczyńska – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Po udzieleniu pomocy medycznej funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

00:00 / 00:00

Za to przestępstwo grozi kara nawet 3 lat więzienia.

Przypomnijmy – trzy z pięciu osób, które w chwili wybuchu były na pokładzie łodzi motorowej, odniosły na tyle poważne poparzenia, że trafiły do szpitala. Jeden z mężczyzn został już wypisany. Stan jednego z dwóch nadal hospitalizowanych jest określany jako ciężki.

Był to drugi w ostatnich dniach pożar na mazurskich jeziorach. W czwartek na jeziorze Jagodne w okolicy kanału Kula zapalił się silnik motorówki, na której płynęła sześcioosobowa rodzina. Nikt wówczas nie ucierpiał, załogę zabrała na pokład inna łódź, a ogień szybko ugaszono.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, łódź, motorówka, Śniardwy, uwaga
Pożar łodzi motorowej na Śniardwach. Trzy osoby są ranne, w tym jedna ciężko

Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze łodzi motorowej, do którego doszło na mazurskim jeziorze Śniardwy. Jedna z poparzonych osób jest w stanie ciężkim. Do pożaru...

Zamknij
RadioOlsztynTV