Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy firmy starają się o budowę kolejnego odcinka linii tramwajowej w Olsztynie

Tramwaj (przystanek dworzec główny). Fot. Łukasz Węglewski

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum Mosty Łódź i Balzola, które szacuje swoje koszty na ponad 393,5 mln złotych. Konsorcjum firm Intercor z Torpolem oczekuje za wykonanie inwestycji ponad 507,5 mln, a Strabag – ponad 540 mln złotych.

Na pierwszym odcinku linia będzie przebiegała środkiem ulic Wilczyńskiego i Krasickiego aż do skrzyżowania z ulicą Sobocińskiego. Dalej, poza obszarem jezdni, po zachodniej stronie ulicy Krasickiego do skrzyżowania z ulicą Murzynowskiego powstanie estakada o długości około 270 metrów. Tam tramwaje pojadą nad skrzyżowaniem ulic Krasickiego z Synów Pułku.

Do poziomu jezdni dojadą na końcowym odcinku ulicy Synów Pułku, a od ulicy Wyszyńskiego torowisko będzie przebiegało poza obszarem jezdni, po zachodniej stronie ulicy aż do skrzyżowania z aleją Piłsudskiego. Tam linia tramwajowa będzie zlokalizowana między jezdniami, tworząc trambuspas i połączy się z istniejącym torowiskiem na skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki.

Prace mają rozpocząć się w 2019 roku i potrwać do 30 września 2020 roku.

 

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, linia tramwajowa
Do Olsztyna jednak trafią tramwaje tureckiej firmy Durmazlar

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych nie stwierdził naruszeń ustawy o zamówieniach publicznych. W pierwszym unieważnionym przetargu Solaris chciał 10 milionów 100 tysięcy złotych za tramwaj a Durmazlar...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV