DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Trzecioligowcy przygotowują się do nowego sezonu

Niecały miesiąc został do rozpoczęcia kolejnego sezonu w piłkarskiej trzeciej lidze.

W trzecim meczu kontrolnym spadkowicz – Sokół Ostróda – przegrał z trzecioligową Zawiszą Bydgoszcz 1:5. Na pierwszą połowę ostródzianie wyszli w składzie z zakontraktowanymi w tym tygodniu Mateuszem Furmanem, Tomaszem Porębskim i zawodnikami z poprzedniego sezonu: Łukaszem Świętym, Jakubem Mysiorskim oraz 5 piłkarzami testowanymi. Po 45. minutach był remis 1:1. Natomiast w drugiej połowie Sokół przystąpił z Błażejem Malinowskim oraz 10 kolejnymi testowanymi piłkarzami w składzie – i druga odsłona to zdecydowana przewaga gości, potwierdzona 4 bramkami.

Jaki ma być Sokół w zbliżający się sezonie? Mówi jego nowy szkoleniowiec Dominik Bednarczyk.

00:00 / 00:00

Natomiast Concordia Elbląg, która awansowała do trzeciej ligi – ostatnio zaliczyła grę wewnętrzną. W meczu udział wzięło 23 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwa zespoły. W pierwszym wystąpili zawodnicy, którzy wiosną występowali w Concordii. W drugiej drużynie byli testowani zawodnicy. W 70-minutowej rozgrywce padło łącznie 7 goli.

Pierwszą kolejkę trzecioligowcy zagrają w pierwszy weekend sierpnia. Concordia Elbląg na początek zmierzy się u siebie z rezerwami ŁKS-u Łódź, a Sokół Ostróda na wyjeździe z Bronią Radom.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski