Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzech strażaków z Olsztyna wyrusza na górską wyprawę. Chcą zdobyć najwyższy szczyt Kaukazu

Fot. Aleksandra Skrago

„Chcemy przeżyć przygodę w górach i zaatakować szczyt zimą, ale nie za wszelką cenę” – tak o swojej wyprawie na Elbrus mówią strażacy z Olsztyna. Michał Paszkowski, Łukasz Prot i Paweł Zapadka chcą powtórzyć swój wyczyn z zeszłego roku, kiedy udało im się w lutym zdobyć Kazbek – szczyt w Kaukazie.

Teraz będzie trudniej, bo ich celem jest najwyższa góra tego pasma – Elbrus. Michał Paszkowski opowiadał, czego można się spodziewać po tej górze:

Jest wymagająca. Na tej wysokości zawsze jest zima. Nauczeni tym, co było w zeszłym roku w Gruzji na Kazbeku, musieliśmy dosprzętowić się w raki. Możemy spodziewać się dużych ilości lodu na podejściach szczelin lodowych. Żeby poruszać się bezpiecznie po lodzie, to raki i czekany są niezbędne. Musimy także dbać o termikę, do tego mamy specjalne, ciepłe obuwie.

Wyprawa rozpoczyna się za trzy dni. Postępy strażaków będzie można śledzić w internecie – wystarczy odszukać projekt Ekspedycja Zimowa Kaukaz. Jeszcze przed wyprawą można spotkać się ze strażakami – dziś w bibliotece Planeta 11 w Olsztynie. Początek spotkania o 19.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy, wyprawa, Elbrus
W Olsztynie będzie więcej strażaków

Miejska Komenda Straży Pożarnej w Olsztynie od nowego roku powiększyła się o 14 etatów. Rekrutacja właśnie się zakończyła, a w tym tygodniu nowi strażacy złożą ślubowanie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV