Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają szczepienia pracowników służby zdrowia z Elbląga i okolic

Fot. FB Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu ma na liście do zaszczepienia przeciwko COVID-19 ponad 3 tysiące pracowników ochrony zdrowia.

Połowa z nich to medycy i administracja szpitala przy ul. Królewieckiej, pozostali pracują w przychodniach, gabinetach specjalistycznych, aptekach oraz małych poradniach.

Około 700 osób z tej grupy czeka jeszcze na pierwszą dawkę. Tymczasem druga dawka podawana jest osobom, które miesiąc temu jako pierwsze przyjęły szczepionkę.

Dostajemy szczepionki dla obu grup. Dla osób już zaszczepionych tyle, ile było w każdym tygodniu w pierwszej turze. Dla przyjmujących pierwszą dawkę mamy 210 szczepionek na tydzień

– tłumaczy dyrektor szpitala Elżbieta Gelert.

Wojewódzki Szpital Zespolony szczepi wyłącznie osoby z grupy O. Dotyczy to nie tylko elblążan, ale też medyków z okolicznych miejscowości.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szczepienia, szczepionka, koronawirus
Koalicja Obywatelska ma uwagi do przebiegu szczepień, Prawo i Sprawiedliwość odpowiada na krytykę

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej mają uwagi do przebiegu szczepień przeciwko COVID-19. Zdaniem senatora KO Jerzego Wcisły, Narodowy Program Szczepień jest dokumentem niedopracowanym, a zapisy kolejnej grupy wiekowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV