Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają kontrole w sklepach i centrach handlowych. Służby sprawdzają realizację obostrzeń sanitarnych

Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Elblągu razem z policją codziennie sprawdza sklepy, centra handlowe i punkty usługowe pod kątem realizacji restrykcji sanitarnych.

Kontrole są wspólne, ale każda ze służb sprawdza to według swoich kompetencji – tłumaczy Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu:

Inspekcja Sanitarna nie ma uprawnień do legitymowania osoby fizycznej, dlatego mamy też takie ustalenia z policją, że funkcjonariusze zajmują się klientami, natomiast my – samą organizacją dotyczącą obiektu i personelu.

Policja wspiera służby sanitarne w miejscach dużych skupisk ludzi – dodaje Jakub Sawicki z zespołu prasowej elbląskiej komendy. Codziennie jest około 40 takich kontroli. Sprawdzane jest to, czy klienci w obiektach zamkniętych, zgodnie z przepisami noszą maseczki.

Sanepid interesuje kwestia bezpiecznej obsługi, zachowania personelu i dostępu przez odwiedzających do środków do dezynfekcji rąk.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, sanepid, kontrole, Jakub Sawicki, Marek Jarosz, koronawirus
Kompletnie pijani prowadzili auta. Rekordzista miał 3,6 promila we krwi

Policjanci z Ełku i Nidzicy zatrzymali kierowców, którzy kompletnie pijani prowadzili auta. Kierowca zatrzymany w Ełku miał 3,5 promila, a kierowca spod Nidzicy - 3,6 promila...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV