Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kompletnie pijani prowadzili auta. Rekordzista miał 3,6 promila we krwi

Policjanci z Ełku i Nidzicy zatrzymali kierowców, którzy kompletnie pijani prowadzili auta. Kierowca zatrzymany w Ełku miał 3,5 promila, a kierowca spod Nidzicy – 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca z gminy Nidzica mając 3,6 promila alkoholu w organizmie jechał fiatem drogą wojewódzką między Nidzicą a Robaczewem. W pewnym momencie uderzył w znak drogowy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce tej kolizji stwierdzili, że kompletnie pijany kierowca nie ma uprawnień do prowadzenia auta. Zatrzymany ma 26 lat.

Kolejnego pijanego kierowcę pomogli zatrzymać inni kierowcy, którzy jadąc drogą krajową nr 16 zwrócili uwagę na BMW, które jechało zygzakiem i co jakiś czas „łapało” pobocze. Kierowcy zatrzymali samochód i uniemożliwili BMW dalszą jazdę, na miejsce wezwali policję. Okazało się, że samochód prowadził 42-latek, który jechał z Gdyni do Ełku i po drodze pił alkohol. Policjanci od razu zabrali mu prawo jazdy.

Obaj zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zatrzymanie
Grupa Speed podsumowała wakacje. Ponad 3,5 tysiąca kierowców przekroczyło prędkość

Posypały się mandaty dla piratów drogowych. Policyjna grupa Speed, której głównym zadaniem jest ograniczanie wyścigowych zapędów kierowców, podsumowała minione wakacje w województwie warmińsko-mazurskim. Od czerwca do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV