Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają konsultacje ws. przedłużenia linii tramwajowej

Fot. Łukasz Węglewski

Trzy warianty drugiej nitki tramwajowej przedstawili projektanci olsztyńskim radnym.

Trasa łącząca Aleję Piłsudskiego i olsztyńskie sypialnie Jaroty i Pieczewo, będzie biegła praktycznie równolegle do tej już istniejącej. Łącznie będzie to około 10 kilometrów trasy głównej i odcinków wspomagających. Jeden wariant skieruje tory poza oś jezdni, a dwa pozostałe między pasy ruchu. Dodatkowo, trzeci wariant zakłada również budowę dwóch estakad, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo.

O przebiegu trasy mówi Jan Kosiedowski, dyrektor Biura Projektów Budownictwa Komunalnego wykonującego koncepcję kolejnej linii tramwajowej.

00:00 / 00:00

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapowiedział, że po licznych głosach mieszkańców przygotowany i poddany ocenie będzie też projekt linii przebiegającej przez osiedle Nagórki.

00:00 / 00:00

Oprócz głównego projektu trasy przedstawiono również odcinki rezerwowe: prowadzący do Centrum Konferencyjnego w Kortowie, połączenie Piłsudskiego i Dworcowej oraz od ulicy Kanta do Wilczyńskiego. Miałyby one zostać wykonywanew następnym etapie budowy linii tramwajowych w Olsztynie.

 

(kdym/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konsultacje
Konsultacje ws. Sybiraków i wiaduktu na Limanowskiego

W Olsztynie odbędą się konsultacje społeczne dotyczące koncepcji przebudowy Alei Sybiraków i wiaduktu w ciągu ul. Limanowskiego. Forum Rozwoju Olsztyna chce przedstawić na spotkaniu własne opracowanie,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV