Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konsultacje ws. Sybiraków i wiaduktu na Limanowskiego

Wiadukt łączący Plac Bema z ulicą Limanowskiego w Olsztynie. Fot. Wojciech Chromy

W Olsztynie odbędą się konsultacje społeczne dotyczące koncepcji przebudowy Alei Sybiraków i wiaduktu w ciągu ul. Limanowskiego.

Forum Rozwoju Olsztyna chce przedstawić na spotkaniu własne opracowanie, bo – jak przekonuje – ratuszowe plany przebudowy, skupiają się przede wszystkim na tranzytowej funkcji tej ulicy, a nie na bezpieczeństwie i komforcie mieszkańców Zatorza.

Przedstawiciele Forum przekonują, że ich projekt realizuje postulat zrównoważonego transportu. Zamiast dodatkowej sygnalizacji, która zmniejszy płynność ruchu, proponują zastosowanie ronda i zwężenie pasów, co wymusza na kierowcach uważniejszą jazdę z przepisową prędkością i pozwala zrezygnować ze świateł na przejściach dla pieszych.

Konsultacje społeczne dotyczące koncepcji przebudowy olsztyńskiej Alei Sybiraków rozpoczną się o godzinie 17 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przy ulicy Parkowej w Olsztynie.

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiadukt, przebudowa, konsultacje, ulica, aleja
Rozpoczyna się przebudowa peronów tramwajowych

Rusza przebudowa 7 z 40 nowych peronów tramwajowych w Olsztynie. Perony są nowe, ale trzeba je poprawić, ponieważ nie mieści się na nich przegubowy tramwaj. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV