Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie zmierzyli się z matematyką

To drugi dzień egzaminów ósmoklasistów. Po egzaminie z języka polskiego uczniowie zmierzyli się z „królową nauk” – matematyką.

W arkuszu egzaminacyjnym są zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Egzamin zaczął się o godzinie 9.00 i trwał 100 minut.

Uczniowie olsztyńskiej Szkoły Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej mają różne przeczucia co do tego egzaminu.

Przed matematyką jest bardzo duży stres, bo jej po prostu nie rozumiem (…)  U mnie bez stresu, może na otwartych zadaniach się wyłożę, ale umiem wszystko (…) Powinno być dobrze. Przed matematyką czuję się  okropnie, bo jestem słaby z matematyki, a z reguły testy są ciężkie (…) Ja nie jestem dobra z matematyki, ale myślę, że jakieś 40 procent będzie (…) Średnio ogarniam, ale co będzie to będzie.

00:00 / 00:00

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik mówi, że uczniowie na egzaminie mogą mieć przy sobie jedynie najpotrzebniejsze przedmioty.

Trzeba mieć długopisy. Dobrze by było, żeby mieć więcej niż jeden. Można mieć butelkę wody. Trzeba tylko zwracać uwagę, żeby gdzieś przy nerwach nie rozlać tej wody na arkusz, czy inne dokumenty egzaminacyjne. Przychodzimy z legitymacją na wszelki wypadek

– mówi szef CKE.

Uczniowie olsztyńskiej Szkoły Podstawowej nr 5, z którymi rozmawiała nasza reporterka, wychodzili z sali egzaminacyjnej zadowoleni.

Był bardzo łatwy, chyba najłatwiejszy, jaki pisałam, jeżeli chodzi o próbne. Było 19 zadań – 4 otwarte i 15 zamkniętych. (…) Zadania otwarte sprawiło mi trudność, zwłaszcza jedno. (…) Poszło mi bardzo dobrze, bardzo się cieszę (…)

00:00 / 00:00

Wydaje mi się, że poszedł mi bardzo dobrze. Na praktycznie wszystkie pytania znałem odpowiedź. Jedynie do ostatniego mam wątpliwości. (…) Zadanie otwarte sprawiło mi trudność. (…) Cięższy niż w tamtym roku, otwarte zadania były łatwe. (…)

00:00 / 00:00

Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Ważne są jednak wyniki, bo decydują o przyjęciu do szkoły ponadpodstawowej. Zostaną one ogłoszone 3 lipca. Wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej mają też oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia.

W środę ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z języka obcego.

 

Autor: P. Karpiszen/K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, egzamin, nauka, ośmioklasiści
W Olsztynie otwarto pracownię Aktywnego Korzystania z Technologii. Tu edukacja łączy się z praktyką

Studio nagrań, ploter laserowy, drukarka 3D, komputery z nowoczesnym oprogramowaniem. To tylko część sprzętu, z jakiego można korzystać w Olsztynie. Udostępnia go nowo otwarta pracownia Aktywnego...

Zamknij
RadioOlsztynTV