Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa Weekend Cudów. Wolontariusze rozwożą Szlachetne Paczki

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

„Weekend Cudów” to jedno z najpiękniejszych świąt dobroczynności w Polsce. Podczas finału akcji „Szlachetna Paczka” specjalnie przygotowane prezenty trafiają do potrzebujących rodzin.

Dary rozwożone są do wszystkich rodzin i osób włączonych do tegorocznej edycji programu. Wolontariusze Szlachetnej Paczki z Warmii i Mazur w ciągu 2 dni odwiedzą w sumie ponad 900 domów, w tym 123 w samym Olsztynie.

Urszula Klimaszewska, regionalna koordynatorka Szlachetnej Paczki cieszy się, że w tym roku udało się wiele osiągnąć choć, jak przyznaje, nie było łatwo.

W społeczeństwie pojawiła się obojętność na drugiego człowieka. Każdy z nas boryka się z problemem pandemii, w większym lub mniejszym stopniu. Osoby starsze, które w tym czasie zostały zamknięte w domach, w sposób niewyobrażalny sobie z tym nie radzą. Zdecydowanie zachęcam do pomocy innym.

00:00 / 00:00

Szlachetna Paczka to program, który łączy wolontariuszy z potrzebującymi wsparcia. Darczyńcy to najczęściej grupy osób: przyjaciół, znajomych lub pracowników firm, którzy odpowiadają na potrzeby i przygotowują paczki dla konkretnych osób.

W tym roku w całej Polsce obdarowanych zostanie ponad 17 tysięcy rodzin. Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Trwa nieprzerwanie od 21 lat.

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/tek

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, pomoc, paczka, wolontariusz, rodziny, wolontariat, weekend cudów
Drugi dzień akcji Szlachetnej Paczki. Trwa „Weekend Cudów”

Dziś drugi dzień "Weekendu Cudów". Wolontariusze Szlachetnej Paczki w Warmińsko-Mazurskiem - tak jak w sobotę - będą rozwozili prezenty wytypowanym rodzinom. W sumie jest ich w...

Zamknij
RadioOlsztynTV