Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa szacowanie strat po pożarze w spalarni odpadów w Olsztynie

Fot. M. Rutynowski

Trwa wyjaśnianie okoliczności pożaru w uruchomionej niedawno spalarni w Olsztynie. Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów przy ul. Bublewicza został czasowo wyłączona z użytkowania. Dostawy ciepła nie są zagrożone.

Pożar wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nikt nie został poszkodowany i trwają czynności wyjaśniające – podała wczoraj zarządzająca zakładem firma Dobra Energia dla Olsztyna. Dziś w uzupełnionym komunikacie przekazanym mediom czytamy m.in. o szacowaniu strat.

Wcześniej powołując się na informacje od straży pożarnej informowaliśmy o 50 mln złotych. „Dobra Energia” wskazuje natomiast, że informacja ta jest niepotwierdzona i przedwczesna. Obecnie trwa ocena skutków zdarzenia, w tym wycena strat oraz wpływu na harmonogram prac.

Wstępne ustalenia wskazują, że w wyniku pożaru nie doszło do uszkodzeń kluczowych obiektów technologicznych i Kotłowni Szczytowej, która jest eksploatowana i zabezpiecza dostawy ciepła na potrzeby mieszkańców Olsztyna. To, że dostawy ciepła nie są zagrożone potwierdziła nam także rzeczniczka MPEC-u w Olsztynie Kamila Różańska.

Dodajmy jeszcze, że czynności w zakładzie prowadzi także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. O ich wynikach będziemy informować.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Olsztyńska spalarnia odpadów została wyłączona

Milionowe straty po pożarze w olsztyńskiej spalarni. „Akcja była dosyć trudna”

Więcej w pożar, Olsztyn, spalarnia, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Dobra Energia dla Olsztyna, dostawy ciepła
Olsztyńska spalarnia odpadów została wyłączona

Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów przy ul. Bublewicza w Olsztynie została wyłączona - przekazała zarządzająca zakładem firma Dobra Energia dla Olsztyna. Minionej nocy w spalarni wybuchł pożar....

Zamknij
RadioOlsztynTV