Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa spór w olsztyńskim MPK. Związkowcy nie zgadzają się na propozycje zarządu

fot. Przemysław Getka

Grupa związkowców z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie nie zgodziła się na zaproponowane przez zarząd spółki rozwiązania i czeka na dalsze rozmowy. Spór dotyczy kwestii finansowych.

Związkowcy chcieli dla wszystkich pracowników zwiększenia stawki godzinowej do czterech złotych. Zarząd MPK cały czas twierdzi, ze nie ma takich możliwości. Podczas ostatnich rozmów zgodził się tylko na realizację części stawianych postulatów. Pieniędzy ma być więcej, ale jak się dowiedzieliśmy, do czterech złotych jeszcze daleko. Cezary Stankiewicz, rzecznik spółki mówi, że związkowcy mimo wszystko przystali na złożoną propozycję i temat sporu jest zamknięty. Innego zdania są przedstawiciele powstałego w MPK porozumienia – tworzą je Solidarność i NSZZ Kierowców i Motorniczych. Ci mówią, że na propozycję zarządu przystali tylko zrzeszeni w związku Zawodowym Techników Komunikacji Miejskiej. Pozostali nie kończą sporu i czekają na dalsze rozmowy.

Jak się dowiedzieliśmy zarząd MPK miał im obiecać ponowną analizę sytuacji finansowej  w spółce i powrót do rozmów w październiku. Co najważniejsze dla pasażerów – związkowcy na razie nie mówią o strajku.

Wcześniej informowaliśmy, że w MPK w Olsztynie ma pojawić się mediator z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Po ostatnich uzgodnieniach zrezygnowano z jego pomocy.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, komunikacja, spór, konflikt, Cezary Stankiewicz
Dobra wiadomość dla mieszkańców Barczewa. Olsztyn przywróci dwie linie komunikacji miejskiej

W Olsztynie zostaną reaktywowane dwie linie komunikacji miejskiej - 114 i 124. W  ratuszu podpisano umowę w tej sprawie z gminą Barczewo. Autobus numer 114 kursować...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV