Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa proces w sprawie ustawiania przetargów na uniwersytecie w Olsztynie

UWM Olsztyn. Fot. Przemysław Getka

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie trwa proces trzech osób oskarżonych m. in. o ustawianie przetargów publicznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Chodzi o organizację konferencji i szkoleń.

Poszkodowanym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które na ustawione szkolenia wydało 400 tysięcy złotych.

Oskarżeni małżonkowie Karol R. i Aneta P.-R. mieli wystawiać faktury firmie Iwony P. Przetargi miały się odbywać w ramach unijnych projektów realizowanych na uczelni w latach 2014-2015. Karol R. prowadził działalność gospodarczą, ale, podobnie jak jego żona Aneta P.-R., był także zatrudniony na UWM jako pracownik administracyjny. Ich wspólną znajomą z okresu studiów była Iwona P., prowadząca firmę eventową w Warszawie.

Małżonkowie mieli dostęp do dokumentów przetargowych. Oferty składała firma warszawskiej znajomej, ale organizacją szkoleń w rzeczywistości zajmowali się Karol R. i jego żona. Pieniądze trafiały przede wszystkim do oskarżonych małżonków.

Sąd podczas zaplanowanych na dziś i jutro posiedzeń tej sprawie przesłuchuje już ostatnich świadków.

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, proces, oszustwo, uniwersytet, przetarg
Dwie kobiety oszukały seniorkę. Policjanci szukają fałszywych pracownic socjalnych

Policjanci z Elbląga szukają dwóch oszustek, które podawały się za pracowników socjalnych i okradły z oszczędności starszą kobietę. Mieszkanka Elbląga straciła 5 tysięcy złotych. Do drzwi...

Zamknij
RadioOlsztynTV