Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwie kobiety oszukały seniorkę. Policjanci szukają fałszywych pracownic socjalnych

Policjanci z Elbląga szukają dwóch oszustek, które podawały się za pracowników socjalnych i okradły z oszczędności starszą kobietę.

Mieszkanka Elbląga straciła 5 tysięcy złotych. Do drzwi mieszkania starszej pani zapukały dwie kobiety. Podały się za pracownice opieki społecznej i zaoferowały pomoc. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że to oszustki, te zdążyły ją okraść. Zabrały jej wszystkie oszczędności. Policjanci pracujący nad sprawą opublikowali na stronie internetowej film z osiedlowego monitoringu.

Policja twierdzi, że oszuści podający się za pracowników socjalnych odwiedzają seniorów szczególnie w dniu, w którym większość emerytów i rencistów otrzymuje świadczenia pieniężne. Funkcjonariusze przypominają, że każdy pracownik socjalny posiada legitymację ze zdjęciem potwierdzającą jego wiarygodność. W razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba zadzwonić pod 997 lub 112.

 

Autor: B. Gajlewska / KMP Elbląg
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwo, poszukiwania
Koniec poszukiwań zaginionej turystki z Warszawy

Zastępy policjantów i strażaków szukały 61-letniej turystki z Warszawy, która późnym wieczorem w samej piżamie wyszła z domku letniskowego na Mazurach. Kobieta ma kłopoty z pamięcią....

Zamknij
RadioOlsztynTV