Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa akcja z wąsem. Panowie, badajcie się!

Listopad jest miesiącem świadomości raka gruczołu krokowego. Jest to najczęstszy nowotwór męski w Polsce i na świecie. Każdego roku o chorobie dowiaduje się około 18 tysięcy Polaków.

Trwa akcja Movember, w czasie której mężczyźni zapuszczają wąsy, aby pokazać, że dbanie o zdrowie to męska sprawa. Częścią profilaktyki raka stercza jest wizyta u urologa około 50. roku życia oraz wykonanie odpowiednich badań. O tym, jak przebiega wizyta u specjalisty, które badania należy wykonać i jak wygląda nowoczesna diagnostyka w kierunku raka stercza mówił w Radiu Olsztyn dr hab. n. med. Roman Sosnowski, który kieruje oddziałem urologii i onkologii urologicznej szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie.

Jedną z najczęściej występujących schorzeń przewlekłych jest cukrzyca. Choroba typu 2 rozpoznawna jest u coraz młodszych osób i silnie związana jest ze stylem życia. We wtorek 14 listopada w Światowym Dniu Cukrzycy Szpital Miejski w Olsztynie organizuje akcję badań profilaktycznych. O potrzebie badania mówili na naszej antenie Marek Zabłocki – diabetolog, ordynator oddziału wewnętrznego Szpitala Miejskiego w Olsztynie oraz Anna Szymska – dietetyczka z tego szpitala.

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marek Zabłocki, Movember, Roman Sosnowski
Listopad pod znakiem wąsów! Trwa akcja Movember

Znana od niemal ćwierć wieku akcja Movember rozpoczęła się również na Warmii i Mazurach. Lekarze przypominają panom, aby nie zapominali o badaniach profilaktycznych. Zwłaszcza pod kątem...

Zamknij
RadioOlsztynTV