Aktualności, Aplikacja mobilna
Bezpłatne badania dla mężczyzn. W sobotę specjalna akcja profilaktyczna

Niebieski listopad – profilaktyka mężczyzn. To tytuł akcji, która odbędzie się w sobotę w przychodni specjalistycznej przy ulicy Dworcowej w Olsztynie.
Jej celem jest zachęcenie do zdrowego odżywiania, aktywnego stylu życia i profilaktyki. Wśród organizatorów będą także pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak mówiła Magdalena Mil, rzeczniczka regionalnego oddziału NFZ, będą zachęcać młodych mężczyzn do wykonania badań w ramach programu Profilaktyka 40+, który zawiera w pakiecie diagnostykę prostaty.
W tym roku z powodu nowotworu złośliwego jądra leczono w naszym województwie 251 pacjentów, natomiast z powodu nowotworu złośliwego gruczołu krokowego aż 1 652 pacjentów. Rak prostaty zajmuje drugie miejsce wśród zgonów z powodu nowotworów złośliwych u mężczyzn
– powiedziała.
Sobotnia akcja w przychodni przy ulicy Dworcowej rozpocznie się o godz 10 i zakończy o 14.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: L. Tekielski
Redakcja: M. Rutynowski





















![Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





