Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudne warunki na drogach. Jak sytuacja wygląda w Warmińsko-Mazurskiem?

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; pracuje na nich 335 pojazdów zimowego utrzymania – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mgła, mżawka lub przelotne opady deszczu miejscami mogą utrudniać kierowcom jazdę.

Jak przekazała GDDKiA, występująca mgła ma wpływ na przejezdność w województwach: pomorskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, warmińsko–mazurskim, wielkopolskim, podkarpackim, mazowieckim i lubuskim.

Natomiast mżawka lub przelotny opad deszczu występuje na terenie województwa: lubelskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Problemów z gołoledzią na drogach krajowych w regionie nie ma – mówi Sebastian Ilczuk, dyżurny Punktu Informacji Drogowej:

Wszystkie drogi krajowe w Warmińsko-Mazurskiem są przejezdne. Sprzęty pracowały w nocy. Na tę chwilę wszystkie drogi są czarne.

00:00 / 00:00

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

 

Autor: PAP/P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, deszcz, mgła, gołoledź, trudne warunki, mżawka
Synoptycy ostrzegają. Ślisko na drogach i chodnikach

Synoptycy wydali ostrzeżenie dla całego województwa warmińsko-mazurskiego o marznących opadach. Na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje już (od godz. 12.00)...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV