Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierował po alkoholu mimo sądowego zakazu. Trwają powroty z długiego weekendu. Na drogach jest więcej policji

Policjanci z Pasłęka zatrzymali 40-latka, który kierował dostawczym renault master, mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna już wcześniej był zatrzymywany za jazdę po pijanemu i sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do 2021 roku. Samochód przekazano wskazanej przez kierowcę osobie, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Za niestosowanie się do orzeczenia sądu może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj na drogach jest większy ruch, szczególnie na głównych trasach i wjazdach do dużych miast. Koniec długiego weekendu to czas wzmożonej aktywności także policjantów drogówki – mówi Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policjant przypomina, że bezpieczeństwo jest także w rękach pasażerów.

00:00 / 00:00

Wracając z weekendu trzeba też wziąć pod uwagę trudne warunki atmosferyczne. W regionie spodziewane są opady śniegu, śniegu z deszczem, deszczu i mżawki. Temperatura jest w okolicach zera i lokalnie opady mogą zamarzać. Marznące opady powodujące gołoledź możliwe są w pasie od Warmii przez Kujawy i północne Mazowsze po wschód Wielkopolski i Ziemię Łódzką oraz w Kotlinie Kłodzkiej i na Opolszczyźnie. W zeszłym roku w wypadkach drogowych na polskich drogach zginęło ponad 2900 osób.

 

 

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, zima, ślisko
Koło Gietrzwałdu wywróciła się cysterna z mlekiem. Ślisko na lokalnych drogach Warmii i Mazur

Mimo trudnych warunków wszystkie drogi krajowe są przejezdne - podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W regionie lokalnie pada słaby śnieg, który ma przechodzić w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV