Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudna sytuacja finansowa szpitala w Gołdapi

Samorząd szuka sposobu na rozwiązanie kłopotów finansowych szpitala w Gołdapi. Fot. M. Zbrożek

Placówka od 2013 roku jest spółką prawa handlowego. Przekształcenie pozwoliło spłacić kilkanaście milionów złotych starych długów, ale wciąż rosną nowe.

Starostwo powiatowe szuka wyjścia z trudnej sytuacji. Jednym z pomysłów jest budowa nowego szpitala. Pomysłem jest zainteresowany prywatny inwestor. Starostwo myśli również o oddaniu zarządzania placówką prywatniej firmie.

Ogłoszono konkurs na operatora zewnętrznego, na który zgłosiła się jedna firma. Na razie jest badany rynek. Takiego rozwiązania boją się i mieszkańcy, i personel szpitala. Obawiają się, że placówka może przestać istnieć.

Starostwo bierze pod uwagę także fuzję z dużym szpital znajdującym się w innym mieście. Wtedy na miejscu można by świadczyć te usługi, na które jest największe zapotrzebowanie. Decyzja dotycząca dalszych losów szpitala ma zapaść do końca roku.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek:

00:00 / 00:00

(mzbr/bsc/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Gołdap
Jaki będzie los gołdapskiego szpitala?

Powiat, który jest jego właścicielem zastanawia się, czy oddać placówkę zewnętrzu operatorowi, czy wybudować nowy szpital. Przekształcenie zadłużonego szpitala w spółkę powiatową niewiele zmieniło. Placówka wciąż...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV