Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trener Indykpolu AZS Olsztyn: „Będę miał szersze pole manewru”

Javier Weber. Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Na dwie doby przed pierwszym meczem nowego sezonu Plus Ligi – kulminacja oczekiwania wśród siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Na co stać będzie zespół? Jaki plan ma sztab szkoleniowy? W jakiej formie jest kapitan drużyny? Maciej Świniarski rozmawia z trenerem Akademików – Argentyńczykiem Javierem Weberem.   

– Jakie oczekiwania przed sezonem? Jest uśmiech, więc chyba nie będzie najgorzej?

– Jestem optymistą. Mamy fajny zespół, ale potrzebujemy czasu. Pracujemy nad systemem gry, żeby się zgrać, bo mamy nowego rozgrywającego. Jesteśmy jednak na dobrej drodze. Mamy dobrych zawodników – zarówno tych młodych, jak i starszych. Bardzo mi się podoba taka mieszanka, więc oczekuję dobrego sezonu.

– A gdyby miał pan porównać potencjał z tego i poprzedniego sezonu? Większy, podobny, czy mniejszy?

– Fajne pytanie! W zeszłym sezonie przejąłem zespół w trakcie. Zdążyłem wpoić drużynie swoją filozofię gry w bloku i obronie oraz zgrać ekipę na parkiecie. W tamtym sezonie byliśmy silni w ofensywie na skrzydłach, dzięki DeFalco i Butrynowi. Teraz zespół będzie bardziej kompletny. Będę miał szersze pole manewru – również wśród rezerwowych. To dla mnie bardzo ważne, ponieważ będę mógł mieszać na środku, na ataku, robić podwójne zmiany. Mam zawodników o różnej charakterystyce, co też jest istotne. Wreszcie mam sporo czasu, żeby wytworzyć chemię w zespole, przekazać zawodnikom mój styl. W tamtym sezonie udało się to zrobić dopiero na play – offy. Teraz – mam nadzieję – będzie tak od początku.

– To jeszcze pytanie o Robberta Andringę: czy nie zapomniał, jak się atakuje po mistrzostwach świata, gdzie grał na libero?

– Świetnie trafiłeś z pytaniem, bo Robbert faktycznie wygląda znakomicie w ataku.

– Może to kwestia świeżości?

– O właśnie! Tego słowa chciałem użyć. Widać świeżość w wyskoku, dłużej wisi w powietrzu, jest w jeszcze lepszej dyspozycji, niż w poprzednim sezonie. To bardzo ważny gracz i bardzo go lubię. Widać, że to opoka drużyny, nasz kapitan, świetna osobowość. Naprawdę – znakomicie gra w ataku i jeśli utrzyma taką dyspozycję, będzie dla mnie świetną opcją.

00:00 / 00:00

Relacje z meczu Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na antenie Radia Olsztyn w sobotę od 14:45.

Rozmawiał: M. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
J. Cichoń: świat nie jest już taki sam

Po decyzji aneksji kolejnych terytoriów Ukrainy, prezydent Putin wygłosił w piątek pełną gróźb przemowę w rosyjskiej telewizji. - Po tym oświadczeniu świat nie jest już taki...

Zamknij
RadioOlsztynTV