Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tramwaj zamieni się w centrum edukacyjne. To element kampanii o HIV

W piątek w Olsztynie rusza, i to w dosłownym tego słowa znaczeniu, kampania „Tramwaj zwany pożądaniem”. Tramwaj linii nr 3, który przejedzie trasę z Dworca Głównego do Uniwersytet-Prawocheńskiego, stanie się mobilnym centrum edukacyjnym.

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Państwowego Zakładu Higieny w 2023 roku zdiagnozowano niemal 3 tysiące nowych przypadków HIV w Polsce, a większość zakażonych osób nie jest świadoma swojego stanu, a to oznacza, że może roznosić wirus. Dlatego m.in. w piątek rusza mobilna kampania, podczas której studenci medycyny z naszego uniwersytetu będą jeździć w tramwaju linii nr 3 i edukować. Celem kampanii jest także zmiana sposobu myślenia Polaków o HIV oraz zachęcenie ich do regularnego testowania się.

Podczas kampanii pasażerowie będą mogli uzyskać informacje, gdzie można bezpłatnie i anonimowo wykonać test na HIV. W Olsztynie to m.in. punkt konsultacyjno-diagnostyczny, znajdujący się przy ul. Żołnierskiej 16.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w profilaktyka, hiv, aids, tramwaj linii nr 3, Tramwaj zwany pożądaniem
Profilaktyka 40 PLUS. Jak się zarejestrować?

Do 30 czerwca można skorzystać z bezpłatnych badań w programie Profilaktyka 40 PLUS. W marcu zmieniły się jednak zasady rejestracji. Magdalena Mil, rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ...

Zamknij
RadioOlsztynTV