Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Profilaktyka 40 PLUS. Jak się zarejestrować?

Do 30 czerwca można skorzystać z bezpłatnych badań w programie Profilaktyka 40 PLUS. W marcu zmieniły się jednak zasady rejestracji.

Magdalena Mil, rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ informuje, że jeśli pacjent chce skorzystać z badań po raz pierwszy musi wejść na swoje Internetowe Konto Pacjenta, wypełnić ankietę, kliknąć mapkę z listą przychodni, wybrać swoją placówkę, zadzwonić i zarejestrować się.

Jeśli robimy to po raz drugi, nie musimy wypełniać ankiety, tylko z mapki wybieramy placówkę, w której telefonicznie rejestrujemy się.

Mapka z wykazem przychodni znajduje się na stronie: pacjent.gov.pl. Program Profilaktyka 40 PLUS to inicjatywa Ministerstwa Zdrowia skierowana do osób powyżej 40. roku życia. Jej celem jest przeprowadzenie badań diagnostycznych w celu wykrycia czynników ryzyka chorób lub objawów chorobowych na wczesnym etapie.

>>> Wszystkie informacje o badaniach w programie Profilaktyka 40 PLUS – KLIKNIJ

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w badania, profilaktyka, skierowanie
Dzień ze zdrowiem w olsztyńskim liceum. „Chcemy przybliżyć młodzieży profilaktykę”

Lepiej zapobiegać, niż leczyć - taką zasadę wyznają przedstawiciele Przychodni Specjalistycznej w Olsztynie, którzy odwiedzają szkoły. Rozmawiają z młodymi ludźmi o ich zdrowiu i o profilaktyce....

Zamknij
RadioOlsztynTV