Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragiczny pożar w Wydminach na Mazurach. Nie żyją dwie osoby

Fot. fotolia

Dwie osoby zginęły w nocy w pożarze domku letniskowego w Wydminach na Mazurach. Jak poinformowała straż pożarna dwie inne osoby zdołały uciec z płonącego budynku przez okno.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Wydminach przy ul. Suwalskiej.

Zgłoszenie o pożarze domku letniskowego z poddaszem otrzymaliśmy około godziny 1 w nocy. Strażacy byli na miejscu osiem minut od wezwania. Ogień był już widoczny wewnątrz i na zewnątrz budynku

– powiedział kpt. Mateusz Pupek z giżyckiej straży pożarnej.

Jak dodał, w domku byli tej nocy trzej mężczyźni i kobieta. Dwie osoby ewakuowały się samodzielnie przez okno na parterze. Nie odnieśli obrażeń. Dwóch pozostałych mężczyzn nie przeżyło pożaru – wobec jednego z nich strażacy podjęli próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej, bez efektu.

W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Służby nie wypowiadają się na razie o przyczynach powstania pożaru.

Jak poinformowała asp. Mariola Jagodzińska z giżyckiej policji, tożsamość obu mężczyzn, ofiar pożaru została ustalona. Okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w śledztwie prowadzonym pod nadzorem giżyckiej prokuratury.

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, śmierć, Wydminy
W wieku 65 lat zmarł Zbigniew Kubelski. Był jedną z najważniejszych postaci warmińsko-mazurskiej piłki nożnej

Zbigniew Kubelski był wychowankiem Stomilu Olsztyn. Pod wodzą Jerzego Masztalera w sierpniu 1974 roku zdobył Mistrzostwo Polski juniorów pokonując w finale Szombierki Bytom 2:0. Występował na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV