Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Tragiczny finał poszukiwań 36-latka. Mężczyzna utonął w rzece Pasłęce

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

W Braniewie w rzece Pasłęce utonął 36-letni mieszkaniec Pieniężna. W tym roku na Warmii i Mazurach utonęło 27 osób – podała policja.

O utonięciu 36-latka w Braniewie poinformowała straż pożarna. Nad rzeką Pasłęką znaleziono rzeczy osobiste pozostawione na brzegu. Powiadomił o tym przechodzień, który przez dłuższy czas obserwował rzekę i nie widział żadnej kąpiącej się osoby. Do poszukiwań zaangażowano grupę nurków z Elbląga i strażaków z Braniewa, a także straż graniczną. Po godzinie poszukiwań wyłowiono mężczyznę. Ratownicy medyczni prowadzili akcję reanimacyjną, ale nie dała ona efektu. Stwierdzono zgon mężczyzny.

Jak podał asp. Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji, w regionie od początku roku utonęło 27 osób a w wakacje – 16. Były wśród nich osoby młode: 18-latek, który utonął w jez. Dargin w Węgorzewie, 15-latek w Dolnym Stawie w Galinach oraz 12-latka w jez. Oleckim w Olecku.

Jak podało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w czwartek w całym kraju utonęły cztery osoby. Od 1 kwietnia policja odnotowała w Polsce 263 utonięcia.

Autor: Agnieszka Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pasłęka, śmierć, policja
Wypadek szybowca na lotnisku w olsztyńskich Dajtkach. Kursantka trafiła do szpitala

Na lotnisku w olsztyńskich Dajtkach doszło do niegroźnego wypadku szybowca. Coś poszło źle podczas startu i szybowiec opadł na ziemię. Miał to być lot szkoleniowy. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV