Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragedia na Tałtach: sternik motorówki bez uprawnień. Jest śledztwo prokuratury

Akcja poszukiwawcza na Tałtach była bardzo trudna, ponieważ miejscami głębokość akwenu sięga 45 metrów. Fot. KP PSP Mrągowo

Prokuratura Rejonowa w Mrągowie zajęła się sprawą śmiertelnego wypadku, do którego doszło w sobotę na jeziorze Tałty w pobliżu Mikołajek. Przypomnijmy – utonęła 8-latka, po tym, jak motorówka, którą płynęła z sześcioma innymi osobami,wywróciła się i zaczęła opadać na dno.

Jak ustaliła prokuratura – 41-letni sternik motorówki nie miał do tego uprawnień. Prokuratura ustala przyczynę tragicznego zdarzenia i sprawdza, kto ponosi winę za śmierć 8-latki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko było uwięzione w kabinie łodzi, która zatonęła. Po kilku godzinach trudnej akcji ratownikom udało się uwolnić dziewczynkę, ale już nie żyła.

Wszystko też wskazuje na to, że uczestnicy wyprawy nie mieli na sobie kapoków. Jednak jak potwierdził właściciel łodzi, ta była wyposażona w kamizelki ratunkowe. Łódź wciąż spoczywa na dnie jeziora. Prawdopodobnie w tym tygodniu zostanie podjęta próba jej wydobycia.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

Tragedia na jeziorze Tałty. Płetwonurkowie odnaleźli ciało 8-letniej dziewczynki

Zderzenie dwóch łodzi na Bełdanach. Dwie osoby są w szpitalu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, jezioro, motorówka, Tałty, pilne
Ciało w jeziorze w Mrągowie. To poszukiwany mieszkaniec Mazowsza

Ciało mężczyzny znaleziono w jeziorze Dobrynek na obrzeżach Mrągowa. To poszukiwany od dwóch dni 48-latek. Mężczyzna zaginął po wyjściu z imprezy od znajomego. Od tamtej pory...

Zamknij
RadioOlsztynTV