Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zderzenie dwóch łodzi na Bełdanach. Dwie osoby są w szpitalu

Fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Dwie osoby zostały ranne wypadku na Bełdanach na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Motorówka uderzyła żaglówkę. Poszkodowani trafili do szpitala.

Jak poinformował dyżurny ratownik Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku Mariusz Raubo, warunki do żeglowania są dziś dobre. Wieje lekki wiatr z siłą około dwóch, trzech stopni w skali Beauforta, niebo jest lekko zachmurzone, ale nie pada.

Warunki do pływania są bardzo dobre (…) Na jeziorze Bełdany motorówka wpłynęła w łódź żaglową. Dwie osoby zostały poszkodowane. Zostały przetransportowane do szpitala w celu dalszego leczenia.

00:00 / 00:00

Z relacji sternika motorówki wynika, że nie widział płynącej z lewej strony żaglówki – poinformowała Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

00:00 / 00:00

Motorówka po uderzeniu zaczęła tonąć, ale sternik zdołał dopłynąć blisko brzegu.  W akcji ratunkowej na wodzie uczestniczyli ratownicy MOPR, strażacy i policjanci. Wszystkie osoby zostały podjęte z wody.

 

Fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Synoptycy nie wydali na dziś żadnych ostrzeżeń pogodowych, ale ratownicy radzą spoglądać na maszty ostrzegania, których jest 18 na szlaku wielkich jezior.

Długi weekend na Mazurach spędza bardzo wielu żeglarzy. Nad ich bezpieczeństwem, na Szlaku Wielkich Jezior przez całą dobę czuwa pięć wodnych karetek. Mogą udzielać pomocy na wodzie, a w razie konieczności, transportują pacjenta do brzegu i tam przejmują go inni ratownicy.

Wodne karetki stacjonują na jeziorach w Giżycku, Kamieniu, Rynie, Harszu i Iławie. Będą tam do końca września. W sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia czy życia, można je wezwać dzwoniąc pod numery alarmowe 112 lub 999.

Bezpieczeństwa na wodzie pilnują też policjanci, którzy dysponują odpowiednim sprzętem.

Fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Dobre warunki do żeglowania na Mazurach. Warto sprawdzać maszty ostrzegania

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ranni, zderzenie, żaglówka, Bełdany, motorówka, MOPR, uwaga, pilne
Tragiczny finał poszukiwań mieszkańca gminy Jeziorany

Olsztyńska policja poinformowała o tragicznym finale poszukiwań mieszkańca gminy Jeziorany. Ciało mężczyzny znaleziono w mokradłach w okolicach Biskupca pod Olsztynem. Mieszkaniec gminy Jeziorany był poszukiwany od...

Zamknij
RadioOlsztynTV