Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Tomasz Terlikowski: pod wpływem św. Maksymiliana zmieniła się definicja męczeństwa

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w kulturalnym programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się również goście ze świata kultury.

Gościem w audycji jest Tomasz P. Terlikowski – dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz, mąż i ojciec. Autor książki „Maksymilian M.Kolbe. Biografia świętego męczennika”.

Tomasz P. Terlikowski przez wiele lat tropił wszystkie wątki życia i działalności ojca Maksymiliana Kolbego. Zafascynowany dokonaniami zakonnika zbierał zapiski, dokumenty kościelne, fotografie, nagrania i relacje świadków. Dzięki temu dotarł do wielu nieznanych faktów z życia świętego, które zaskakują i w zupełnie nowym świetle przedstawiają jego fenomen. Autor bada fascynujące życie kapłana, jego duchowość, powołanie, zaangażowanie społeczne oraz wizjonerskie podejście do nowych technologii. Przede wszystkim jednak staje twarzą w twarz z oskarżeniem ojca Kolbego o antysemityzm. Ta książka jest przede wszystkim próbą zrozumienia człowieka, którego życie jest niezwykłym świadectwem wierności najważniejszemu z przykazań – przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

Autorzy recenzują:

1. Serial. „House Of Cards”, amerykański serial z gatunku dramatu politycznego, powraca z nowym, piątym sezonem. Serial nie jest do końca realistyczny, bo uprawianie polityki, nie jest obarczone, aż tak dużą dawką zła, jak to jest ukazane w amerykańskiej produkcji.

2. Autobiografia. „Roman by Polański”. Wznowienie autobiografii wydanej w 1984 r. Literacka spowiedź reżysera, kontrowersyjnego człowieka – osoby, który wywołuje sprzeczne emocje.

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę

00:00 / 00:00

 

(G.Kasjaniuk/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w House of Cards, okno na kulturę, Tomasz P. Terlikowski
Konrad Łęcki: to jest temat, który należy opowiedzieć, bo do tej pory nie istniał w polskiej kinematografii

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w kulturalnym programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się również goście ze świata...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV