Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tomasz Nowakowski: W ciągu 3 miesięcy na konta beneficjentów trafią pieniądze skierowane do rybaków z jezior Warmii i Mazur

W tym roku nie będzie problemów z wypłatami zaliczek rolnikom z tytułu dopłat bezpośrednich – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Tomasz Nowakowski, wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pierwsze płatności zaliczkowe wyjdą 15 października zapewnił wiceprezes ARIMR-u Tomasz Nowakowski.

Nie będzie żadnego problemu. Możemy to stwierdzić namacalnie, dlatego, że wszystkie wnioski, które miały już zostać wzięte zostały wzięte. Problemem jest to, że nie ma problemów. Wszystkie wnioski obszarowe zostały przyjęte i wszystkie są już wprowadzone do systemu. Nieliczne wnioski wpłynęły w wersji papierowej, ale liczymy je już na sztuki.

Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi rozmawia z Komisją Europejską na temat wypłaty zaliczkowo, tak jak to było w roku ubiegłym 70% całości kwoty. W Radiu Olsztyn Tomasz Nowakowski przypomniał też, że województwo warmińsko-mazurskie jako jedno z trzech województw w Polsce jest objęte programem Rybactwo i Morze.

Jeżeli chodzi o wnioski na Warmii i Mazurach jesteśmy na etapie wypłacania środków ze wszystkich podpisanych umów. Sugerujemy się tym na co jest odzew, z czego chcieli by skorzystać i na co podpisali wnioski. Podpisaliśmy wszystkie umowy, które były w roku 2017 i 2018. Wszystkie wnioski, które wpływają w 2019 roku staramy się podpisywać na bieżąco.

Wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa obiecał, że z programu skierowanego do rybaków znad Zalewu Wiślanego i jezior na Warmii i Mazurach pieniądze na konta beneficjentów powinny trafić w ciągu 3 miesięcy.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Tomaszem Nowakowskim

00:00 / 00:00

Tomasz Nowakowski. Fot. Agnieszka Chmielewska

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dopłaty, video, Tomasz Nowakowski
Marcin Burza: Budowa S16 jest kluczowym elementem dla rozwoju biznesu w regionie

- Budowa S16 przez Mazury jest niezbędna dla rozwoju przedsiębiorczości - tak uważa Marcin Burza, prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, który był gościem Porannych pytań Radia...

Zamknij
RadioOlsztynTV