Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To schludne i zielone miasto. „Staramy się podniecać ogień do czystości”

Fot. D. Grzymska

Sprzątają park i sadzą drzewa. Do Lidzbarka Warmińskiego zawitała ogólnopolska akcja Czyste, Zielone Miasta. W okolicach tężni mieszkańcy robią porządek w Parku Uzdrowiskowym Doliny Symsarny.

Następnie zasadzą krzewy i drzewa przekazane przez Lasy Państwowe. Nie brakuje atrakcji, bo odbywa się tam piknik rodzinny, podczas którego można zjeść coś słodkiego i upiec kiełbaskę. Dla dzieci przygotowano dmuchańce.

Cel imprezy jest jeden. Chodzi o przekonanie mieszkańców do ekologicznego i zdrowego trybu życia. O tym jak to zrobić mówił burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

Poprzez edukację i pokazanie, że czyste powietrze i dobra atmosfera sprzyja naszemu zdrowiu. Pokazujemy też, jak jest jak tego nie mamy (…) Tutaj rozpoznajemy tropy zwierząt żyjących w lesie (…) U nas w domu segregujemy śmieci, sprzątamy, zakręcamy wodę jak myjemy zęby (…) Bardzo chętnie posadzimy drzewa.

00:00 / 00:00

Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego przyznał, że miasto zmieniło się w ostatnim czasie, ale wciąż trzeba edukować mieszkańców i pracować dla dobra wspólnego.

Jak pewne rzeczy się zaniedbane, to wszystko się psuje i jest to naturalne. Staramy się podniecać ogień do czystego powietrza, do czystości, natury i tego, żeby było zielono i wesoło.

00:00 / 00:00

Agata Grabowska, koordynatorka akcji, przyznała, że ta formuła cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców miast.

Miasta chętnie się zaangażowały i widać, że frekwencja jest wysoka. Mieszkańcy sprzątają, sadzą i jest to w formie zabawy i miłego spędzenia czasu.

00:00 / 00:00

Inicjatorem akcji Czyste, Zielone Miasta jest Stowarzyszenie „Program Czysta Polska”.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, Lidzbark Warmiński, ekologia, sprzątanie, sadzenie lasu
Lidzbark Warmiński ponownie został stolicą muzyki dawnej

Dziś wieczorem w Wielkim Refektarzu na Zamku w Lidzbarku Warmińskim rozpocznie się Festiwal Varmia Musica. Miasto po raz 18. stało się stolicą muzyki dawnej. W tym...

Zamknij
RadioOlsztynTV