Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„To piękny, ale zarazem i trudny zawód”. W poniedziałek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Na co dzień opiekują się pacjentami, a dziś mają swoje święto. W filharmonii warmińsko-mazurskiej odbyła się gala z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.

– Najważniejsze to bycie otwartym na drugiego człowieka, zdyscyplinowanie i cierpliwość – wyjaśniały Maria Danielewicz i Iwona Kacprzak z Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.

Przyznano kilkadziesiąt wyróżnień m.in. „Zasłużony dla samorządu Pielęgniarek i Położnych”, „Statuetki Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych  w Olsztynie” oraz wyróżnienie „Położna XXI wieku”.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

Również w Ełku pielęgniarki i położne obchodziły swoje święto. Były życzenia od władz miasta, kwiaty i występy.

To piękny, ale i trudny zawód, dlatego brakuje rąk do pracy

– mówi naczelna pielęgniarka Szpitala Miejskiego Ewa Faliszewska.

W ełckim szpitalu nie jest tak źle, ale w ciągu najbliższych pięciu lat sporo pielęgniarek odejdzie na emeryturę. Ważne, by młodzi ludzie chcieli uczyć się tego zawodu. Faliszewska zachęca młodzież do wybrania zawodu pielęgniarki lub położnej, a społeczeństwo do większej życzliwości dla średniego personelu medycznego.

W uroczystości wzięły również udział pielęgniarki ze szpitala wojskowego oraz placówek opiekuńczych. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest obchodzony 12 maja.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: K. Piasecka/M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pielegniarki, polozne, Dzień Pielegniarek, Maria Danielewicz, Iwona Kacprzak
Na Warmii i Mazurach brakuje 300 etatów. O tym, jak temu zaradzić dyskutowano na okręgowym zjeździe pielęgniarek i położnych

Problemy kadrowe zdominowały 36. Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych z Warmii i Mazur. Szacuje się, że w województwie, w tej grupie zawodowej, brakuje 300 etatów. Problemem...

Zamknij
RadioOlsztynTV