Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To okazja do zdobycia wiedzy i wymiany doświadczeń. Rozpoczynają się Dni Pola

Fot. W-M Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Spotkania na poletkach demonstracyjnych i wykłady czekają na rolników podczas rozpoczynających się właśnie 4. Warmińsko-Mazurskich Dni Pola.

Dowiedzą się, jak uprawiać poszczególne rośliny i jak radzić sobie z ich chorobami. – To wyjątkowe wydarzenie, które łączy wiedzę rolników, naukowców i doradców – wyjaśnił Mateusz Cygan, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

We współpracy z właścicielami gospodarstw demonstracyjnych, naukowcami, przedstawicielami firm produkujących dla rolnictwa, przedstawicielami samorządu terytorialnego oraz innych instytucji i organizacji, których zakres działania obejmuje problematykę rolnictwa i wsi, W-MODR chce pokazać i promować, m.in. odmiany zbóż, które mają podwyższoną odporność na konkretne choroby lub szkodniki, a także są odporne na ekstremalne warunki środowiskowe oraz agrobioróżnorodność roślin uprawnych.

Spotkania będą się odbywały we wszystkich powiatach województwa. Na początek uczestnicy wydarzenia będą rozmawiać o pszenicy i pszenżycie ozimym w powiecie bartoszyckim, jutro takie spotkania zostaną zorganizowane w powiecie kętrzyńskim.

Dni Pola są otwarte dla wszystkich. Towarzyszą Krajowym Dniom Pola.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w W-MODR
Wyjazd w teren zamiast konferencji. Nowa forma szkoleń dla rolników

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego rezygnuje z organizowania dużych konferencji i szkoleń dla rolników w olsztyńskiej siedzibie. - W nowym roku wyjdziemy w teren, chcemy dotrzeć do...

Zamknij
RadioOlsztynTV