To największy sukces elbląskich szachów kobiecych. Lidia Czarnecka brązową medalistką mistrzostw Europy

Lidia Czarnecka, 16-letnia szachistka z Elbląga została brązową medalistką Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich. To największy jak dotąd sukces tej utalentowanej zawodniczki, a także największy sukces elbląskich szachów kobiecych.

Mistrzostwa Europy grupy C rozegrane zostały online. Trwały dwa dni. Lidia Czarnecka rywalizowała w gronie około tysiąca zawodników. Nastolatka z Elbląga zdobyła 6 punktów. Srebro przypadło Sofii Hryziowej z Ukrainy, która miała 6,5 punktu, a zwyciężyła Gruzinka Mariam Tewzadze z dorobkiem 7 punktów.

Lidia jest nie tylko utalentowana, ale też bardzo pracowita. Chce być wciąż lepszą szachistką i reprezentować Polskę oraz rodzinny Elbląg

– podkreśla jej ojciec, Robert Czarnecki.

Elblążanka wiele medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach oraz liczne starty w europejskich i światowych zawodach. Niespełna rok temu wywalczyła 12 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Bratysławie.

Lidia Czarnecka trenuje szachy od 10 lat. Jest zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego Skoczek Elbląg. Jej trenerem jest Mariusz Ściwiarski.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Lidia Czarnecka
10-letnia szachistka gotowa do Mistrzostw Świata w RPA

Ma dopiero 10 lat , a już uważana jest za jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek w Polsce. Mieszkająca w Elblągu Lidia Czarnecka gra w szachy od...