Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To jeden z najwybitniejszych zawodników w hokeju na sledżach. Sylwester Flis wyróżniony przez Prezydenta RP

Sylwester Flis, trener IKS Atak Elbląg. Zdj. Włodzimierz Wawro

Sylwester Flis, niepełnosprawny zawodnik i trener hokeistów Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg oraz reprezentacji Polski został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi.

To jeden z najwybitniejszych zawodników w hokeju na sledżach, wywalczył z reprezentacją USA mistrzostwo świata i Mistrzostwo Paraolimpijskie będąc największą gwiazdą swojej drużyny, w kraju który kocha sport i hokej.

Ale dla Sylwestra Flisa najważniejsza jest jego pierwsza Ojczyzna, choć tę drugą bardzo szanuje. Jak mówi – urodził się Polakiem i zawsze nim pozostanie:

Wiem, że to najwyższe wyróżnienie jakie można otrzymać. Te emocje trzymają mnie już dwa dni, od kiedy dostałem tę informację.

00:00 / 00:00

O Złotym Krzyżu Zasługi dowiedział się listu z Kancelarii Prezydenta. Sylwester Flis jest współtwórcą reprezentacji Polski w hokeju na sledżach, jej zawodnikiem i kapitanem oraz trenerem. Elblążaninem został z wyboru. Do Polski przyjechał 14 lat temu ze Stanów Zjednoczonych za namową działaczy IKS Atak. Pozostał w Elblągu, a jego marzeniem jest zdobycie przez reprezentację Polski złota w hokeju na sledżach.

Jeszcze nie wiadomo kiedy i jak Prezydent Andrzej Duda odznaczy Sylwestra Flisa, wszystko zależy od sytuacji związanej z pandemią.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Andrzej Duda, prezydent RP, IKS Atak Elbląg, Sylwester Flis, hokej na sledżach
Prezydent Duda: Zdecydowałem się na złożenie do Sejmu projektu noweli ustawy o planowaniu rodziny

- Zdecydowałem się na złożenie do Sejmu projektu noweli ustawy o planowaniu rodziny, który uwzględniając wskazania TK przewiduje wprowadzenie nowej przesłanki przywracającej możliwość przerwania ciąży jedynie...

Zamknij
RadioOlsztynTV