Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To był pracowity czas dla ratowników MOPR. Rok 2022 w liczbach

Fot. MOPR

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podsumowało 2022 rok. Ratownicy interweniowali ponad 360 razy udzielając pomocy niemal 860 osobom, prawie 30 z nich było hospitalizowanych.

Karetki wodne wyjeżdżały około 320 razy. Ratownicy pomogli ponad 370 osobom, z czego ponad 140 trafiło do szpitali. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wypływało do 26 wywrotek, niemal 180 akcji technicznych i 16 poszukiwawczych. Ponad 40 razy zabezpieczano regaty. Pomagano też przy bezpiecznej organizacji kilku innych imprez na wodzie.

Wspólnie z policją MOPR przeprowadził ponad 40 akcji, drugie tyle ze strażą pożarną. Dwukrotnie ratownicy współpracowali z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. 50 zgłoszeń z prośbą o pomoc pochodziło z numeru alarmowego 112.

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego działają nie tylko na wodzie. W ubiegłym roku zorganizowali ponad 30 pogadanek i prelekcji, w których wzięło w sumie udział 1,5 tysiąca osób.

W nowym roku sami ratownicy życzą sobie interwencji z pozytywnym zakończeniem.

Fot. MOPR

Fot. MOPR

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pomoc, jezioro, jeziora, Wielkie Jeziora Mazurskie, ratownik, MOPR
Kto zanieczyścił jezioro i rzekę w powiecie iławskim? „To może przenieść się na inne akweny”

Skażone jezioro i zanieczyszczona rzeka, do której ktoś spuścił nieczystości - służby wyjaśniają akty wandalizmu na wodach w powiecie iławskim. Na jeziorze Plajtek Mały wędkarz znalazł...

Zamknij
RadioOlsztynTV