Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„To afera szpiegowsko-korupcyjna”. Europoseł Tarczyński o rosyjskich szpiegach i łapówkach w PE

Europoseł PiS Dominik Tarczyński

Europoseł PiS Dominik Tarczyński twierdzi, że afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim i zatrzymanie rosyjskich szpiegów w Polsce to sprawy ze sobą połączone. Mówił o tym w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn, których gospodarzem był Marek Lewiński.

Nie można myśleć, że są to sprawy odłączone dlatego, że afera w Parlamencie Europejskim to afera szpiegowsko-korupcyjna a nie korupcyjna. Działania, które były podejmowane przeciwko Polsce przez ludzi skorumpowanych, czyli 36 rezolucji, wniosek o rozpoczęcie artykułu siódmego i blokowanie pieniędzy miało na celu osłabienie pozycji Polski w świecie dyplomacji i, w świecie gospodarki. Słabsza Polska to mniejsze możliwości pomocy Ukrainie

– mówił w Radiu Olsztyn Dominik Tarczyński.

Europoseł powoływał się również na słowa byłej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Podkreślał za nią, że „część elit europejskich ulega rosyjskiej propagandzie”.

Dominik Tarczyński podkreślił, że jest pewność, że aresztowana wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Ewa Kaili była finansowana przez prawą rękę Putina. Mówiąc o „prawej ręce Putina” miał na myśli byłego posła rosyjskiej Dumy i jednego z najbogatszych ludzi w Rosji – Iwana Sawwidisa.

To multimiliarder. Człowiek, który posiada swoje kluby sportowe i sieć mediów. Jest też człowiekiem, który m.in. finansował separatystów na Krymie. Po aneksji Krymu dostał od Putina odręcznie napisane gratulacje za wsparcie. Jest więc człowiekiem, który po pierwsze – od lat wspierał separatystów na Ukrainie, po drugie – finansował kampanię Ewy Kaili, kiedy została posłanką do greckiego parlament. Po trzecie – to on stworzył ją jako europarlamentarzystką.

Na naszej antenie europoseł PiS Dominik Tarczyński podkreślał, że Rosja wydała na lobbing – a jak to określił Tarczyński „na łapówki” – 300 milionów dolarów w państwach Unii Europejskiej. Dlatego, w jego ocenie, musimy być gotowi na to, że „działania przeciwko pomagającej Ukrainie Polsce są podjęte po to, aby osłabić naszą pozycję osłabić”.

Dominik Tarczyński będzie dziś w Olsztynie. Z sympatykami PiS spotka się o 17 w sali na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Lewiński

ABW rozbiła siatkę szpiegowską. Zatrzymani działali na rzecz Rosji

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Polska, Parlament Europejski, Rosja, Unia Europejska, Ukraina, szpiedzy, europoseł
ABW rozbiła siatkę szpiegowską. Zatrzymani działali na rzecz Rosji

Rosyjscy szpiedzy zatrzymani na Podkarpaciu, ale zdaniem ekspertów szpiegowskie grupy mogą działać także w innych częściach kraju. ABW zatrzymała 9 osób pracujących dla rosyjskiego wywiadu. Grupa...

Zamknij
RadioOlsztynTV