Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tłok w olsztyńskiej Aquasferze. Skąd wzrost zainteresowania obiektem?

Fot. A. Chmielewska

Mieszkańcy Olsztyna, którzy chcieliby wybrać się na duży basen po pracy, mogą się rozczarować. Zwłaszcza w godzinach popołudniowych jest problem z dostępnością torów.

Taką sytuację opisała nam pani Agnieszka.

Jest bardzo duże obłożenie i ja to rozumiem, natomiast można byłoby rozłożyć w sposób bardziej racjonalny wynajmowanie tych torów. Ja nie jestem zrzeszona w żadnym klubie i tak naprawdę nie mam dostępu do basenu, bo wszystkie tory są zajęte.

00:00 / 00:00

Problem jest znany zarządcom basenu. Rzecznik OSiR-u Zbigniew Szymula zapewnia, że wkrótce będzie rozwiązany. Tłumaczy też, skąd to obłożenie olsztyńskiej Aquasfery.

Są okresy funkcjonowania, gdy mamy natłok zajęć sportowych, bo mówimy tutaj głownie o użytkownikach sportowych tego obiektu, czyli szkółkach pływackich, Szkole Mistrzostwa Sportowego, klubach pływackich z całego Olsztyna i to jest okres przypadający bezpośrednio przed organizowanymi w Aquasferze pod koniec kwietnia Głównymi Mistrzostwami Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu.

00:00 / 00:00

Amatorom pływania pozostaje sprawdzanie dostępności torów wodnych w internecie.

Autor: J. Golon
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Aquasfera, tłok
Aquasfera udostępniona po gruntownym remoncie

Olsztyńska Aquasfera znów w pełni do dyspozycji użytkowników. Obiekt został oddany do użytku po remoncie. - To był kompleksowy remont części z szatniami, kosztował ponad 4...

Zamknij
RadioOlsztynTV