Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Terytorialsi z Warmii i Mazur patrolują granicę

4. WMBOT

W 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej tworzone są Komponenty Obrony Pogranicza, czyli oddziały pełniące służbę na północnych i wschodnich granicach Polski. Czeka je też modernizacja sprzętowa.

Dwa, spośród pięciu batalionów brygady, przekształcono w bataliony obrony pogranicza. Jak powiedziała Radiu Olsztyn kapral Sabina Mazurek z zespołu prasowego brygady, są to giżycki 41. batalion i stacjonujący w Braniewie 43. batalion.

W jednostkach obrony pogranicza wzrosła liczba żołnierzy zawodowych. Czeka je też modernizacja sprzętowa, m.in. wyposażenie w dodatkowe bezpilotowce przeznaczone do patrolowania granicy

– mówiła Mazurek.

Żołnierze brygady mają już spore doświadczenie w ochronie granicy. Od momentu wybuchu kryzysu migracyjnego wywołanego przez białoruski reżim, wspierają straż graniczną i inne służby w patrolowaniu polsko-białoruskiej granicy.

4. Warmińsko-Mazurska BOT to największa w Polsce jednostka Obrony Terytorialnej. Służy w niej około 3,5 tysiąca żołnierzy.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w granica, terytorialsi
Kosztowna wycieczka na granicę polsko-rosyjską

Ponad 3 tysiące złotych zapłacili za "wycieczkę" na granicę polsko-rosyjską czterej Belgowie i Polak. Kamery zarejestrowały mężczyzn na pasie drogi granicznej w rejonie Placówki Straży Granicznej...

Zamknij
RadioOlsztynTV