Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Termy Warmińskie nie opłacały rachunków za wodę i kanalizację. Dług wyniósł prawie 200 tysięcy złotych

Termy Warmińskie. Fot. D. Grzymska

Termy Warmińskie miały na koniec 2018 roku dług w wysokości prawie 200 tysięcy złotych – chodzi o nieopłacone rachunki za wodę i kanalizację. Od miesięcy faktury nie były opłacane, a windykacja należności nie dała efektów.

Jak poinformował Radio Olsztyn burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski od początku listopada trwa audyt finansowy w spółce, którego wyniki mają być znane na koniec stycznia.

Ta windykacja, która była przeprowadzona w ciągu roku, nie była skuteczna. Była przeprowadzona w październiku, w grudniu był już nakaz zapłaty wystawiony. Faktem jest, że od początku listopada jest przeprowadzony audyt finansowy w spółce. Też i na mój wniosek audyt jest do omówienia 31 stycznia.

00:00 / 00:00

Z informacji, jakie przekazało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lidzbarku Warmińskim, wynika że po postępowaniu windykacyjnym, sprawa została skierowana do sądu. W pierwszych dniach stycznia część zadłużenia została uregulowana. Na rachunek wodociągów Termy wpłaciły prawie 39 tysięcy złotych.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Termy Warmińskie, zadłużenie, audyt, Jacek Wiśniowski, windykacja, rachunek za wodę i kanalizację
Zalegasz z czynszem? Władze Ełku proponują odpracowanie długu

W ubiegłym roku dwadzieścia siedem rodzin odpracowało ponad 100 tysięcy złotych zaległości czynszowych. Miejski program pracy za długi funkcjonuje w Ełku od 2012 roku. Skorzystać może...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV