Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ten nie był łatwy rok. Port Morski w Elblągu czeka na otwarcie na Bałtyk

Port Morski w Elblągu

To nie był najlepszy rok dla Portu Morskiego Elblągu. Mimo tego, kończy go na plusie.

Było to możliwe przede wszystkim dzięki wynajmowaniu swoich terenów i udziałowi w unijnych programach, które łączą się z dofinansowaniem.

Jak podkreśla dyrektor Arkadiusz Zgliński, zrealizowano bardzo mało, bo poniżej 100 tysięcy ton przeładunków. Wpływa na to, głównie, zły stan relacji gospodarczych z Federacją Rosyjską, bo porty kaliningradzkie są głównymi partnerami elbląskiego.

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że miało na to wpływ szereg czynników. Przede wszystkim niestabilna sytuacja geopolityczna i nie do końca poprawne stosunki z Federacją Rosyjską, która jest jednym z głównych odbiorców.

Port Morski czeka na otwarcie na Bałtyk. Budowana droga wodna przez Mierzeję Wiślaną umożliwi swobodne kursowanie statków i barek różnych bander. Port już prowadzi rozmowy z chętnymi do współpracy i wynajmowania terenów. Prawdopodobnie pierwszy duży kontrakt zawrze już w styczniu.

 

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, Elbląg, port, port morski, Obwód Kaliningradzki
W przyszłorocznym budżecie Elbląga znalazły się pieniądze na sport

Ponad 2 miliony 100 tysięcy złotych znalazło się w przyszłorocznym budżecie Elbląga na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz na wsparcie szkolenia w różnych dyscyplinach...

Zamknij
RadioOlsztynTV