Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Teleporady nie zastąpią wizyty u lekarza. Olsztyńskie szpitale odmrażają przychodnie specjalistyczne

Fot. Fotolia.com

Lekarze rodzinni zauważają, że coraz więcej pacjentów musi przyjść na wizytę, zamiast korzystać z teleporady.

Pracę przychodni specjalistycznych wznowił Szpital Miejski w Olsztynie. Pacjenci, którzy stracili wizytę z powodu epidemii są teraz informowani o nowych terminach. Nadal utrzymane są także teleporady. Podobnie jest w olsztyńskiej Poliklinice.

Lekarze rodzinni zauważają natomiast wzrost liczby pacjentów. Nadal obowiązuje pierwszeństwo teleporad. Przyjście do lekarza możliwe jest jedynie w przypadku, gdy po rozmowie telefonicznej lekarz uzna, że konieczne jest badanie w gabinecie.

Doktor Mirona Flisikowska-Wilczek, specjalistka medycyny rodzinnej i kierownik jednej z większych olsztyńskich przychodni zauważa przy tym, że choć wciąż ponad połowę przypadków udaje się obsłużyć zdalnie, to niestety widać wzrost liczby pacjentów, którzy muszą przyjść do lekarza rodzinnego.

Nie można myśleć tylko o COVID-19. Jeśli ktoś ma choroby przewlekłe, które ulegają zaostrzeniu, albo pojawiają się jakieś inne niepokojące objawy, to nie należy z tym czekać. Jest coraz więcej wizyt, które odbywają się tutaj u nas, w poradni

– przyznaje doktor Flisikowska-Wilczek.

Podczas wizyty i w poradni specjalistycznej, i u lekarza rodzinnego obowiązują dodatkowe środki ostrożności. Pacjenci są m.in. umawiani na konkretne godziny, by w przychodniach nie tworzyły się kolejki.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, lekarz, służba zdrowia, choroba, pacjent, chory, poradnia specjalistyczna
Brakuje lekarzy. W Gołdapi zamknięto oddział wewnętrzny

Oddział wewnętrzny szpitala w Gołdapi jest tymczasowo zamknięty. Powód to brak lekarzy. Oddział nie pracuje od połowy kwietnia. Początkowo zamknięto go na miesiąc. Jednak termin ten...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV