Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

TCS: Konkurs w Innsbrucku odwołany

Skocznia Bergisel Fot. PAP/G. Momot

Z powodu zbyt silnego wiatru zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni konkurs w Innsbrucku został odwołany. Tym samym dwa konkursy, w środę i czwartek, odbędą się w Bischofshofen, które jest ostatnim przystankiem walki o statuetkę Złotego Orła.

Pierwotnie zawody miały się rozpocząć o 13.30, ale sędziowie kilkukrotnie przekładali start. Obiekt w Innsbrucku nie posiada sztucznego oświetlenia, dlatego pole manewru było mocno ograniczone. Ok. 14.45 pojawiła się informacja, że konkurs rozpocznie się o 15.00, ale ostatecznie został odwołany. Taka sama sytuacja miała miejsce w sezonie 2007/08, kiedy również dwa razy skakano w Bischofshofen.

Po dwóch konkursach prowadzi Ryoyu Kobayashi, który Złotego Orła zdobył już w edycji 2018/19. Japończyk wygrał zmagania w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen. Polacy, którzy w ostatnich latach nadawali ton tej imprezie, tym razem są tylko tłem. W poniedziałek kwalifikacji nie przebrnął ubiegłoroczny triumfator TCS Kamil Stoch i został wycofany z zawodów. W stawce pozostało pięciu biało-czerwonych.

Na razie nie wiadomo, czy środowy konkurs w Bischofshofen poprzedzą nowe kwalifikacje, czy zachowane zostaną poniedziałkowe rozstrzygnięcia. W TCS obowiązuje system KO – na podstawie wyników kwalifikacji tworzonych jest 25 par (według klucza: 1. z 50., 2. z 49., itd.) pierwszej serii punktowanej. Do finałowej awansują ich zwycięzcy oraz pięciu „szczęśliwych przegranych”, czyli zawodników z najwyższymi notami spośród pokonanych w parach.

We wtorek Andrzej Stękała miał rywalizować ze Szwajcarem Simonem Ammannem, Piotr Żyła z Niemcem Constantinem Schmidem, Paweł Wąsek z Czechem Romanem Koudelką, Jakub Wolny z Norwegiem Danielem-Andre Tande, a Dawid Kubacki ze Słoweńcem Timim Zajcem.

Źródło: PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, Turniej Czterech Skoczni
TCS: Stoch odpadł w kwalifikacjach. Pięciu Polaków w konkursie

Kamil Stoch nie przebrnął kwalifikacji do wtorkowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, trzeciej odsłony imprezy. Trzykrotny triumfator tych prestiżowych zawodów został sklasyfikowany na 59. miejscu....

Zamknij
RadioOlsztynTV