Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tarcza antykryzysowa, obowiązek noszenia maseczek oraz zakażenia i ozdrowienia w regionie. Słuchaj audycji Jeden na Jednego

Zbigniew Ziejewski (PSL) i Dariusz Rudnik (PiS). Fot. P.Getka

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gospodarzem audycji był Andrzej Piedziewicz.

Zdalnymi gośćmi audycji byli:

  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość
  • Zbigniew Ziejewski – poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego

Obowiązkowe noszenia maseczek

Za tydzień będziemy musieli obowiązkowo nosić maseczki w przestrzeni publicznej. Zostają też utrzymane wszystkie dotychczasowe obostrzenia związane z epidemią, czyli np. zakaz wstępu do lasów czy parków, zamknięcie galerii handlowych i obiektów kultury, zakaz uczestnictwa grup większych niż 5-osobowe w nabożeństwach czy konieczność zachowania 2-metrowego odstępu od innych. O 2 tygodnie wydłuża się okres zamknięcia szkół i przedszkoli, matury najwcześniej w drugiej połowie czerwca. To informacje przekazane dziś przez premiera, ministra zdrowia i ministra edukacji. Jak jest ocena dotychczasowych działań rządu? Czy restrykcji powinno być więcej, czy może niektóre zakazy są zbędne?

Rozszerzona tarcza antykryzysowa

Ważną informację tego tygodnia jest uchwalenie przez Sejm rozszerzonej tarczy antykryzysowej. Znalazły się w niej m.in. zapisy zwalniające ze składek ZUS firmy do 49 osób, wcześniej była mowa tylko o firmach do 9 osób. Premier zapowiedział też kolejne rozwiązania gospodarcze, tzw. tarczę finansową, czyli pożyczki dla firm, które w 3/4 będą mogły być umorzone, jeśli firma utrzyma zatrudnienie przez rok. Czy to wystarczy?

Koronawirus na Warmii i Mazurach

W województwie warmińsko-mazurskim liczba zachorowań nie przekroczyła 100. Poranne dane mówiły o 95 przypadkach. Mniej jest tylko w województwie lubuskim, ale ono jest też dużo mniejsze. Z czego to wynika? Czy ten stan rzeczy da się utrzymać?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, PiS, Rudnik, zachorowania, koronawirus, tarcza antykryzysowa, zakażenia
Kiedy matura? Egzaminy przesunięte w czasie, szkoły nadal zamknięte

Placówki edukacyjne, szkoły i przedszkola zamknięte będą także po świętach. Jak mówił premier Mateusz Morawiecki co najmniej do 26 kwietnia nie będą one działać. Czy wówczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV