Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kiedy matura? Egzaminy przesunięte w czasie, szkoły nadal zamknięte

Fot. fotolia

Placówki edukacyjne, szkoły i przedszkola zamknięte będą także po świętach. Jak mówił premier Mateusz Morawiecki co najmniej do 26 kwietnia nie będą one działać.

Czy wówczas będzie można wrócić do normalnego trybu nauki, jeszcze nie wiadomo. Takie informacje mają być podane po świętach Wielkiej Nocy.

Od dziś uczniowie mają przerwę świąteczną, ale zaraz po niej wrócą do nauki i kontaktów z nauczycielami przez internet. Premier dziękował nauczycielom za pracę i poprosił o wyrozumiałość i wspieranie się nawzajem.

Egzaminy: maturalny i ósmoklasisty nie odbędą się w planowanych terminach i zostają odsunięte w czasie. Jak powiedział minister edukacji Dariusz Piątkowski zostaną przeprowadzone najwcześniej w drugiej połowie czerwca.

Konkretne daty zostaną podane najpóźniej na 3 tygodnie przez wyznaczonym terminem. Minister poprosił uczniów, aby wydłużony czas wykorzystali do lepszego przygotowania się do egzaminów.

Rząd utrzymał też zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy muszą pozostać w domach ze swoimi dziećmi.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

TU przeczytasz więcej o obostrzeniach ogłoszonych przez rząd.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, nauka, klasa
Podczas zdalnych lekcji produkują przyłbice. Pierwsze z nich za kilka dni trafią do ratowników medycznych z Olsztyna

W walce z pandemią pomagają także szkoły. Nauczyciele z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie rozpoczęli produkcję przyłbic ochronnych. W ten sposób chcą wspierać ratowników medycznych w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV