Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Tak! Pomagam”. W całym kraju trwa wielkanocna zbiórka żywności Caritas

Fot. fotolia.com

To już szesnasta edycja akcji podczas, której w sklepach kilku sieci handlowych zbierane są produkty.  Przed Świętami Wielkanocnymi zostaną one przekazane osobom starszym, biednym i potrzebującym.

Najbardziej przydatne są artykuły z długim terminem ważności. Na taką formę wsparcia w okresie świątecznym liczy wiele osób. Jak podkreśla ksiądz Piotr Potyrała z Caritas, są rodziny, które nie mogą sobie pozwolić na zakupienie nawet podstawowych produktów żywnościowych.

W przyszłości, poza cyklicznymi zbiórkami żywności, nie sprzedane w sklepach artykuły mają trafiać do potrzebujących poprzez organizacje pożytku publicznego. Zdaniem senatora Antoniego Szymańskiego, wnioskodawcy ustawy o przeciwdziałaniu marnowania żywności, problem marnowania żywności trzeba jak najlepiej rozwiązać, bo skala tego jest niepokojąca.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając SMS na numer 72052 z hasłem PACZKA.

Zbiórka Żywności na Warmii i Mazurach

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, zbiórka, Wielkanoc
W Olsztynie ruszyła akcja Kurczaczek. Młodzi wolontariusze zbierają żywność dla najuboższych

W Olsztynie rusza dwudniowa akcja z udziałem młodych wolontariuszy. Już po raz 20. Polski Komitet Pomocy Społecznej, przed świętami wielkanocnymi, organizuje charytatywną akcję Kurczaczek. Zebrana żywność trafi do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV