Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tadeusz Krzymowski: utworzenie oddziału PAN to nobilitacja środowiska naukowego

Prof. Tadeusz Krzymowski, fot. S. Ostrowski

Utworzenie w Olsztynie oddziału Polskiej Akademii Nauk to duże wyróżnienie dla środowiska naukowego Olsztyna i Polski Wschodniej – mówił w Porannych Pytaniach profesor Tadeusz Krzymowski, twórca pierwszej w Olsztynie placówki PAN.

O przyznaniu olsztyńskiej placówce statusu oddziału Polskiej Akademii Nauk zdecydowało Zgromadzenie Ogólne PAN. Ma on zacząć działać na początku przyszłego roku. W Radiu Olsztyn profesor Krzymowski podkreślił, że stało się to możliwe dzięki wysiłkowi wielu zespołów naukowych, ale w głównej mierze dzięki funkcjonowaniu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Gość Porannych Pytań jest przekonany, że gdyby nie UWM ze swoją silną pozycją to w Olsztynie nie byłoby oddziału PAN.

– Kiedy w 1971 roku wybrano mnie na członka Polskiej Akademii Nauk nie przypuszczałem, że dożyję chwili, kiedy w Olsztynie podstanie oddział PAN, tym bardziej, że Olsztyn, jeśli chodzi o naukę, był wówczas białą plamą – mówił profesor Tadeusz Krzymowski. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Tadeuszem Krzymowskim

00:00 / 00:00

 

 

Więcej w nauka, Polska Akademia Nauk, PAN
PAN otworzy oddział w Olsztynie

W Olsztynie powstanie oddział Polskiej Akademii Nauk. Ma zacząć działać na początku roku. Tak zdecydowało Zgromadzeni e Ogólne PAN. Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Ryszard Górecki mówi,...

Zamknij
RadioOlsztynTV