Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami Olsztyna

Fot. PAP/Lech Muszyński

W Olsztynie nad jeziorem Ukiel odbyła się konferencja prasowa partii Polska 2050. Oprócz Szymona Hołowni wzięli w niej udział parlamentarzyści ugrupowania oraz jej szef Michał Kobosko.

Podczas swojego wystąpienia Szymon Hołownia bardzo krytycznie odniósł się do działań rządu. Jego zdaniem potrzeba szybkich decyzji, by poprawić stosunki międzynarodowe oraz sytuację w kraju.

Dlatego ta gnijąca większość parlamentarna, którą obserwujemy – a kiedy coś gnije to zawsze brzydko wygląda i brzydko pachnie – będziemy niestety tego świadkami przez najbliższych kilka miesięcy, zanim to wreszcie nie upadnie. I festiwal korupcji, nepotyzmu i tych wszystkich rzeczy, których nie oglądaliśmy jeszcze w takiej skali w 30 latach historii Polski, wreszcie się skończy.

00:00 / 00:00

Prezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit odpowiadając na te zarzuty stwierdził, że większość z nich jest już nieaktualna.

Co do tej pierwszej kwestii to powiem tak – właśnie pozbyliśmy się pasożytów i organizm zdrowieje. Bo rzeczywiście te ostatnie miesiące, gdy grupa Gowina funkcjonowała wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, były dla nas bardzo trudne. Problem z głowy, zdrowiejemy.

00:00 / 00:00

Dodał też, że jego zdaniem PiS z nepotyzmem radzi sobie znacznie lepiej niż większość partii, które wcześniej rządziły w naszym kraju.

Szymon Hołownia zarzucił również rządzącej partii i Jarosławowi Kaczyńskiemu celowe działania mające doprowadzić do upadku samorządów.

Kaczyński nie tylko nie ma żadnego pomysłu, ani nie ma intencji, żeby w sytuacji, w której zabiera się samorządom pieniądze – a zabierają co chwilę, wprowadzając zmiany w podatkach, w oświacie, w innych miejscach i nie wysyłając za tym pieniędzy – chce samorządy do końca już wykończyć, zniwelować.

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit komentując te słowa zarzucił liderowi Polski 2050 nieznajomość tematu.

Pan Szymon Hołownia jak zawsze popisuje się swoją niewiedzą, jeżeli chodzi o sprawy, w których się wypowiada. Bo jeżeli chodzi o samorządy, to są one w czasach rządów PiS rekordowo zasilane finansami. Chociażby samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Sejmik spłaca stare długi, które zostały zaciągnięte w czasach Platformy Obywatelskiej. Są pieniądze choćby na utrzymywanie nierentownego lotniska w Szymanach. I dobrze, że tak się dzieje.

00:00 / 00:00

Zdaniem Jerzego Szmita samorządy mają ogromnie zwiększone wpływy z podatków CIT i PIT. Według niego najlepszym przykładem tego jak PiS wspiera samorządy jest budowa dróg samorządowych, na które wydawanych jest znacząco więcej pieniędzy niż za czasów koalicji PO-PSL.

Autor: M. Michalski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukiel, Jerzy Szmit, Szymon Hołownia
Jerzy Szmit: z koalicji można wyjść, ale można też zostać z niej wyrzuconym

Z koalicji można wyjść, ale można też zostać z niej po prostu wyrzuconym – tak ultimatum Jarosława Gowina komentował w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Jerzy Szmit,...

Zamknij
RadioOlsztynTV