Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szykują się apelacje w dwóch głośnych sprawach z Elbląga. Sąd wydał wyroki korzystne dla oskarżonych

Sąd Okręgowy w Elblągu. Fot. archiwum RO

Wszystko wskazuje na to, że przygotowywane się apelacje w dwóch głośnych sprawach rozstrzygniętych ostatnio przez Sąd Okręgowy w Elblągu. W obu zapadły niskie wyroki, korzystne dla oskarżonych, choć dotyczą popełnienia bardzo poważnych przestępstw.

Pierwsza to sprawa 19-latka, który podczas bójki lekko zranił mężczyznę, z którym miał spór o dług. Sąd zdecydował o nadzwyczajnym złagodzeniu kary do dwóch lat więzienia, m.in ze względu na młodociany wiek sprawcy. Druga dotyczy 55-letniej kobiety, która usłyszała wyroku 16 miesięcy więzienia za zabicie byłego partnera. Sąd uznał, że było to zabójstwo w afekcie, pod wpływem silnych emocji wywołanych przez agresywnego mężczyznę.

W pierwszej wniosek o uzasadnienie złożyli zarówno prokurator i obrońca, w drugiej tylko strona skarżąca – wyjaśnia sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu. Po odebraniu pisemnego uzasadnienia strony mają dwa tygodnie na złożenie apelacji do wyroków, ale już do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Dodajmy, oba wyroku dotyczą przestępstw popełnionych w Elblągu w ubiegłym roku. Wyroki zapadły w maju.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bójka, wyrok, zabójstwo, sąd okręgowy w Elblągu, Tomasz Koronowski
Na 12 lat więzienia sąd skazał Tunezyjczyka oskarżonego o zabójstwo 21-latka w Ełku

Skazany Lassad A. ma także zapłacić w sumie 70 tysięcy złotych zadośćuczynienia matce i siostrze zmarłego. Takiej kary chciała prokuratura. Obrona wnioskowała o uniewinnienie. Wyrok Sądu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV