Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szyfrowane łącza i zdalne posiedzenia w Elblągu. Sędzia był na sali rozpraw, osadzeni w zakładzie karnym

Fot. P. Getka

Sąd Okręgowy w Elblągu przeprowadził dziś pierwsze, zdalne posiedzenia w 10 pilnych sprawach penitencjarnych. Dotyczyły osadzonych z Zakładu Karnego w Iławie.

Jak przyznaje rzecznik sądu, sędzia Tomasz Koronowski, nie obyło się bez trudności technicznych, niemniej w każdej ze spraw zapadło postanowienie sądu. Posiedzenia odbyły się w specjalny sposób, przy pomocy szyfrowanych łączy  – wyjaśnia sędzia Tomasz Koronowski.

Sędzia jest w Elblągu, jeśli trzeba z protokolantem. Osadzony jest w Zakładzie Karnym. Wszystko po to, by sprawa miała normalny bieg, ale z zachowaniem środków ostrożności.

Kolejne zdalne posiedzenia planowane są w najbliższy poniedziałek 6 kwietnia. Sąd będzie łączył się z Aresztem Śledczym w Elblągu. Nie ma możliwości na powszechne stosowanie tej procedury. Jest ona używana w rozpatrywaniu spraw pilnych, do takich należą te dotyczące wolności człowieka. Katalog tych spraw jest umieszczony w ustawie antykryzysowej.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, Iława, sąd okręgowy, osadzeni
Robią zakupy i pomagają w codziennych sprawach. Coraz więcej wolontariuszy pomaga w czasie epidemii

W Elblągu rośnie liczba osób potrzebujących pomocy w codziennych sprawach. Organizowana jest pomoc sąsiedzka, włączają się do niej harcerze i członkowie Grupy Widzialna Ręka – Elbląg....

Zamknij
RadioOlsztynTV