Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szybkie randki z naukowcami, czyli spotkanie świata akademickiego z mediami

Fot. A. Skrago

Jak mówić o naukowych osiągnięciach i badaniach tak, żeby było to zrozumiałe? Między innymi tego uczyli się naukowcy, a później swoje umiejętności sprawdzali podczas… szybkich randek z dziennikarzami.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski dołączył do projektu Rzecznicy Nauki.

– To z jednej strony kontaktowanie świata akademickiego z mediami, z drugiej zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest upowszechnianie wiedzy – podkreśliła Małgorzata Krokowska-Paluszak ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki oraz Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa UWM.

00:00 / 00:00

Każde ze spotkań naukowców i dziennikarzy przy 12 stolikach w olsztyńskim Kortowie trwały dokładnie 3 minuty. Był to czas nie tylko na wytłumaczenie, czym zajmuje się konkretny naukowiec, ale też na zainteresowanie dziennikarza swoją dziedziną. Szybkie randki poprzedził kilkugodzinny kurs naukowców z zagadnień komunikacji i kontaktów z mediami.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Olsztyńskie spotkanie świata nauki i mediów rozpoczęło cykl warsztatów i szybkich randek w siedmiu kolejnych uczelniach w Polsce.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w naukowcy, dziennikarze, randki, UWN, Rzecznicy Nauki
Sukcesy naukowców i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Sukcesy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczelnia znalazła się wśród 32 polskich szkół wyższych w prestiżowym rankingu. Ponadto kilkunastu pracowników naukowych dołączyło do grona dwóch procent najlepszych...

Zamknij
RadioOlsztynTV